Bitcoin Borsaları Ve Büyüklüğü

Bitcoin Borsaları Ve Büyüklüğü > En Büyük Bitcoin Borsaları

Kripto Para Dünyası

Bitcoin Borsaları Ve Büyüklüğü > En Büyük Bitcoin Borsaları2009 yılında tüm dünya ile tanışan bitcoin sistemi, sürekli bir gelişim göstermiştir. İlk zamanlarda çok da ilgi görmeyen Bitcoin, sanal alemde alım – satım yapılmasına, transfer işlemlerine ve alışverişe izin veren bir sistemdir. Dijital para olarak da anılan Bitcoin, herhangi bir merkeze ya da birime bağlı değildir. Tamamen özgür olan Bitcoin’in fiyatını da belirleyen bir kurum yoktur. Kullanıcıların talep ve arzlarına göre bitcoin fiyat grafiği değişmektedir. Bitcoin yapmak isteyenlerin bir bitcoin sitesine üye olması ve bir cüzdan alarak o cüzdana bitcoin satın alması gerekmektedir.

Bitcoin Borsaları Ve Büyüklüğü > En Büyük Bitcoin BorsalarıBitcoin işlemlerinde özel bilgiler istenmediği için güvenilir bir sistemdir. Herhangi bir birime bağlı olmaması da duyulan güveni artırmaktadır. Bitcoin cüzdanlarında saklanan coinler, taşıma sorunu olmadığı için çalınma ya da kaybetme gibi riskleri de taşımamaktadır. Ancak sisteme giriş şifresinin birine verilmesi ya da başka kişilerin eline geçmesi gibi durumlarda sizin adınıza işlem yapılabilmektedir. Bu nedenle şifrenin gizliliği konusunda dikkat edilmelidir.

Bitcoin sisteminin gelişmesi ile beraber, bitcoin madenciliğine izin veren birçok bitcoin sitesi Bitcoin Borsaları Ve Büyüklüğü > En Büyük Bitcoin Borsalarıaçılmaktadır. Her geçen gün kendini büyüten en büyük bitcoin borsaları genelde daha çok tercih edilmektedir. Bitcoin borsalarının büyüklüğü, hacimlerine göre ölçülmektedir. Peki, hangi borsaların hacmi daha büyüktür? Bu soruya aşağıda cevap verilmiştir.

En Büyük Bitcoin Borsaları

Bitcoin Borsaları Ve Büyüklüğü > En Büyük Bitcoin BorsalarıBitcoin borsalarının hangisinin en büyük olduğunun belirlenmesi için hacimlerine bakılmaktadır. Bu hesaplamalar neticesinde en büyük bitcoin borsası, 157 Milyon Dolarlık hacmi ile Bitfinex’dir. Birçok altcoin ile hizmet veren bu borsanın günlük olarak işlem hacmi 400 Milyon Doların üzerindedir. İşlem hacmine göre ikinci en büyük borsa ise Okcoin.cn borsasıdır. Bu borsanın hacmi ise 95 Milyon Dolardır. En büyük işlem hacmine sahip olan BTCC borsası ise 87 Milyon Doların üzerindeki hacmi ile üçüncü sıradadır.