Altcoin Nereden Ve Nasıl Alınır?

ALTCOİN İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

Bitcoinden sonra geliştirilen altcoin nasıl alınır ve nasıl işlem yapılır gibi sorular son dönemlerde bir hayli artmıştır. Coin piyasasına ilk defa giriş yapan Bitcoindir. 2009 yılında Avustralyalı bir iş adamı tarafından geliştirilen Bitcoin, zaman içerisinde kendini bir hayli geliştirmiş ve tüm dünyada değer kazanmıştır.

Bitcoinin gelişmesinden sonra piyasaya diğer kripto paralar da çıkmaya başlamıştır. Bitcoin dışındaki bu kripto paralara altcoin denilmektedir. Altcoinlerden bazıları o kadar gelişmiştir ki, neredeyse bitcoini geçmek üzeredir. Bunun temel nedenlerinden biri, bitcoinin evde yapılamaması ve altcoinlerin evde üretilebilmesidir.

Bitcoin madenciliği için çok üst düzeyde geliştirilmiş bilgisayarlara ihtiyaç vardır. Bunu da evde sağlamak mümkün değildir. Ancak bu işi yapan şirketler aracılığı ile bitcoin işlemleri yapılabilmektedir. Ancak altcoinde durum bunun tam tersidir. Yani isteyenler işlemci ve ekran kartı alarak evindeki bilgisayarda altcoin işlemleri yapabilmektedir. Bu da altcoinlere olan ilgiyi artırmaktadır.

Altcoin almak için bir altcoin sitesine üye olunması gerekmektedir. Güvenilir altcoin sitelerinden biri seçilerek üyelik adımları takip edilir. Üyelik esnasında özel bilgilerinizi vermenize gerek yoktur. Üye olduktan sonra hangi kripto para birimi ile işlem yapacaksanız satın al ya da sat gibi menülerden altcoin alım – satım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kripto para gelişmeleri açısından en önemli ilk adımı atan Estonya olmuştur. Estonya resmi kripto para birimi olan estcoin üreterek halka arz etmektedir. Bu bilgiden sonra estcoin nasıl alınır sorusu da artmıştır.

Estcoin İşlemleri

Estonya tarafından geliştirilen Estcoin henüz halka arz edilmemiştir. Estonya ilk resmi kripto para için adımı atarak çalışmalara başlamış ve kısa zaman içerisinde bunu halka arz etmeye hazırlanmaktadır. Bu işlem gerçekleştiğinde, estcoin işlemini yapan sitelere üye olunarak estcoin alımı gerçekleştirilebilir.