Altcoin İşlemleri

Altcoin İşlemleri

Altcoin Nedir?

Bitcoin benzeri olan Altcoinler de şifrelenmiş kripto para birimleridir. Genel bir isim olan Altcoin, Bitcoin dışındaki kripto paraların geneli için kullanılmaktadır. İlk çıkan kripto para Bitcoin olduğu için en büyük işlem hacmine sahip olan da Bitcoin’dir.

Bitcoin profesyonel cihazlar ile üretildiği için evde Bitcoin madenciliği yapılamaz. Ancak Altcoinleri evde işlemci ve ekran kartını alarak üretebilirsiniz. Ayrıca Bitcoin almak için eskiye göre çok daha fazla ücret ödenmektedir. Bu noktada ise Altcoinler daha uygundur.

Sisteme ilk kez girenler Altcoin nereden alınır sorusunu elbet soracaklardır. Altcoin almak için birçok alternatif vardır. Ancak bunların arasından en güvenilir olan sitelerin seçilmesi önemlidir. Ayrıca her Altcoin sitesi farklı para birimleri üzerinden işlem yapılmasına fırsat vermektedir. Bu nedenle de seçim yaparken bazı ayrıntılara dikkat edilmelidir.

Altcoin borsaları için yapılan birçok yorum vardır. Bunların içerisinden Altcoin tavsiye 2017 yılı için en iyi işlem gören borsaların bilgisini vermektedir. Bu tavsiyeler ışığında, Altcoin siteleri incelenerek en doğru seçim yapılmalıdır.

Altcoin İşlemleri

Altcoin Alınabilecek Siteler

Hem yabancı hem de Türk olan birçok Altcoin borsası vardır. Bu borsalar içerisinden en güvenli ve en kolay işlemleri sunan sitelerin tercih edilmesinde dikkat etmeniz gerekmektedir. Altcoin işlemleri için seçilen borsaya üye olarak cüzdan almanız gerekmektedir.

Altcoin borsaları içerisinde tüm dünyada güvenilirliği ve işlemlerinin kolaylığı ile adını duyuran borsa Binance borsasıdır. Binance borsasına üye olmak çok kolaydır. Ayrıca günlük 2 BTC işlemine kadar kimlik onayı da istememektedir. Binance borsasında çok önemli olan 180 tane altcoin ile işlem yapılabilmektedir. Bu nedenle en çok tavsiye edilen Altcoin borsalarından biridir.

Eğer Türk Altcoin borsalarında işlem yapmak isterseniz, BTCTürk, Koineks, Koinim ve Paribu sitelerinden birini tercih ederek Altcoin alım – satımı yapabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Hüseyin Yazar

    bitcoin piyasasına giriş yapmayı düşünüyorum acaba nerden nasıl yaparım yardımcı olur musunuz ?

Yorumlar kapatıldı.